Často kladené otázky - Registrace - SNOWfest 2017 se uskuteční ve švýcarském Andermattu! - Novinky - Novinky - Na SNOWfest 2017 vlakem! - Novinky - Jablonec Jibbing Jam – freeski contest & show & party - Oneill Czech Freeski Open 2010 by Rossignol - Zpráva z K2 SNOWfestu 2016 - Novinky - Spustili jsme web Jablonec Jibbing Jam-u - O závodu - Kam na Hudy SNOWfest 2014? - Novinky - Pieps - partner lavinové prevence - Novinky - Předchozí ročník CFO - Czech Freeski Open

Často kladené otázky

Potřebuji na SNOWfest svoji lavinovou výbavu?

Ne. Na akci budou kompletní lavinové sety k zapůjčení. Pro SNOWfest 2016 je připraveno od BCA 13 kompletů. Další mají horští vůdci v rezervách. Taktéž je připraveno 13 ks lavinových batohů FLOAT k testování.

Mohu přijet na SNOWfest bez lyží?

Teoreticky ano. Na akci by mělo být dost lyží k testování, ale každý den na vás nemusí vyjít řada. Proto si vezměte vlastní lyže (a lyžáky samozřejmě také), obzvlášť pokud nepatříte mezi standardní konfekční velikosti (některá vázání mají omezené rozsahy apod.).

Jak probíhá program?

Účastníci se rozdělí do družstev podle jejich zájmu a úrovně lyžování. Každé družstvo má svého horského vůdce UIAGM, který je za něj odpovědný. Program bývá plně v jeho režii. S výjimkou skialpinistických túr se obvykle vyráží po snídani, tedy v 9 hodin. Lyžuje se podle zájmu členů každého družstva. Kdo se chce osamostatnit, je mu to povoleno, pokud tím není ohroženo jeho bezpečí. Novinkou bude vstupní test vašich znalostí práce s lavinovým vyhledávačem.

Kolik dní probíhá program?

Program obvykle probíhá každý den v týdnu, opět podle zájmu o jednotlivé programy a samozřejmě podle aktuálních podmínek a možností vůdců. Kdo chce, nemusí se programu účastnit.

Co vše si musím na SNOWfest přivézt?

Nejlépe si přivezte vše, co běžně vozíte na hory. Určitě pak lyžařské boty, hole a kompletní lavinovou výbavu (vyhledávací přístroj, lopata, sonda). Lyžuje se s batohem.

Musím mít helmu?

Ano. Lyžařská helma je povinná!

Jak probíhá photoshooting?

Každé družstvo má obvykle minimálně na jeden den přiděleno fotografa, který s ním jezdí a vybírá vhodná místa k focení. Focení zabere určitý čas, je na vedoucím družstvu, který podle časových a terénních podmínek rozhodne o možnosti fotografování.

Na stejném principu funguje i natáčení filmového materiálu. Fotografie i hrubě střižený film dostanou účastníci festu k dispozici.

Slanění do těžké lajny

-