FREERIDE COACHING - Hlavní program - SNOWfest 2017 - SNOWfest 2017 - SNOWfest 2017 - Aktuální lavinová situace Krkonoše leden 2010 - Novinky - FINAL START LIST - Scott Czech Ride - BigMountain závod v Lenzerheide

FREERIDE COACHING

Je přirozenou vlastností člověka posouvat své možnosti a schopnosti. Tedy i freerideři se snaží posunout hranice freeridového poznání někam dál. Koučování – společná jízda se zkušenými jezdci – je jeden z velmi efektivních způsobů „výuky“, zlepšování lyžařských dovedností, ale hlavně nasávání zkušeností a znalostí hor.

Společně to zkuste se zkušenými českými horskými vůdci s licencí UIAGM – Vojtěchem Wattem Dvořákem, "skoromístňákem" Karlem Křížem, Liborem Kožíškem nebo Janem Honzánym Novotným.

Společné ježdění se zkušenými jezdci, jejich "výuka" přímo v praxi, se stala velkým lákadlem a skvělou příležitostí pro každoroční účastníky festivalu SNOWfest.

Freeride Coaching

Každý má možnost poznat se s nejrůznějšími osobnostmi tohoto sportu a dle svých schopností a dovedností nastavit svůj "level" výuky. Někteří z vás již nemají problém s technikou jízdy ve volném terénu, ti jistě ocení možnost posunout své umění dále na prudší kopce, zrychlit svoji jízdu v neporušených pláních. Poznat lépe terén, naučit se jej číst a hledat v něm bezpečná místa pro sjezd, ale i výstup.

Někdy se za lajnou musí šlápnout

A jak „výuka“ probíhá?

Skupina 4-6 jezdců s obdobnými zkušenostmi či požadavky na výuku se společně s koučem (popř. ještě fotografem a kameramanem) vydá do terénu. V začátku dne každý prokáže či si osvojí základní dovednosti práce s lavinovým vyhledávačem. Poté kouč zjistí, jak na tom jednotliví účastníci lekce opravdu jsou, a výuka může začít. Výběr terénu, obtížnost a praktický trénink je vždy závislý na složení a prioritách skupiny.

Plánování té nejlepší lajny

Z každého ročníku si účastníci odnesou své akční fotky a vznikají i videa, která naleznete v sekci Multimédia. Zde na ukázku jedno z ročníku 2013.

-